Grupa Adamed

Grupa Adamed to polska firma farmaceutyczno - biotechnologiczna, która jest liderem na polskim rynku leków nowej generacji.

Od ponad 25 lat firma udostępnia pacjentom najwyższej jakości produkty lecznicze w wielu grupach terapeutycznych m.in. kardiologii, psychiatrii, pulmonologii, ginekologii i leczeniu infekcji dróg moczowych. Sukces produktów oferowanych na krajowym rynku, zapoczątkował dynamiczny rozwój eksportu firmy. Adamed posiada przedstawicielstwa w Hiszpanii, Rosji, Kazachstanie i na Ukrainie. Aktualnie produkty firmy sprzedawane są do ponad 40 krajów, a jej pozycja na arenie międzynarodowej jest stale wzmacniana.

W 2010 roku powstała Grupa Adamed, w której skład wchodzi Adamed, Polfa Pabianice oraz Adamed Consumer Healthcare – spółka stworzona po akwizycji Agropharm. W ramach Adamed Consumer Healthcare produkowane są leki OTC oraz suplementy diety. Przy współpracy z działem naukowym R&D Adamed, opracowano i opatentowano innowacyjne formuły dermokosmetyków. Sprzedaż wszystkich produktów Adamed Consumer Healthcare prowadzona jest od 2010 roku. Adamed jest firmą ze 100% udziałem kapitału polskiego. Powstała w 1986 roku. Funkcję Prezesa Zarządu Grupy Adamed pełni Maciej Adamkiewicz.

Nasza firma w oczach innych:

W badaniach INE PAN, Adamed otrzymał tytuł „Najbardziej Innowacyjnej Firmy w Polsce w 2008 roku”„Najbardziej Innowacyjnej Firmy w sektorze medycznym” oraz certyfikat dla firmy, która w 2009 roku uzyskała największą ilość patentów. 

W rankingu „Liderzy Biznesu 2009” miesięcznika „Forbes”, firma została uznana za lidera biznesu branży farmaceutycznej.

Adamed jest także „Solidnym Pracodawcą w 2009 roku” oraz „Solidnym Pracodawcą w sektorze farmaceutycznym w 2009 roku”.

W 2012 r. Grupa Adamed została nagrodzona tytułami:  „Rynkowego Lidera Innowacji”, „Rzetelni w Biznesie” oraz "Innowatora WPROST". Ponadto, jako jedyna polska firma farmaceutyczna została nominowana do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii: „Innowacyjność”. 

Zobacz również

Kontakt z firmą

tel.: +48 22 751 85 17
fax: +48 22 751 84 67
kontakt@adamed.com.pl